Ogólnopolska konferencja naukowa 

BIOETYKA A ZDROWIE PUBLICZNE (9-10 grudnia 2016) 

Konferencja widget2

Organizatorzy: Komitet Bioetyki przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Centrum Bioetyki i Bioprawa Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polski Oddział the UNESCO Chair in Bioethics (Haifa)

Termin: 9-10 grudnia 2016 r.
Miejsce: Pałac Staszica w Warszawie

Etyka zdrowia publicznego to rzadko podejmowana w Polsce dziedzina refleksji. Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie publiczne jako zorganizowany wysiłek społeczeństwa, realizowany głównie przez instytucje publiczne, mający na celu poprawę, promocję, ochronę i odbudowę zdrowia populacjiNiniejsza konferencja poświęcona była etycznym, a także społeczno-kulturowym i prawno-finansowym aspektom promocji i ochrony zdrowia publicznego, zarówno w perspektywie lokalnej, jak i globalnej. 

Gościem specjalnym konferencji był prof.  Henk ten Have. Prof. Ten Have MD PhD jest z wykształcenia lekarzem i filozofem. Doktorat z medycyny oraz doktorat z filozofii uzyskał na Uniwersytecie w Leiden w Holandii. Od 2010 roku jest Dyrektorem Center for Healthcare Ethics w Duquesne University w Pittsburgu w Stanach Zjednoczonych. Od 2011 roku współpracuje także z King Saud bin Abdulaziz University for Heath Sciences, w Riyadh w Arabii Saudyjskiej. W latach 2003-2010 pełnił funkcję Dyrektora the Division of Ethics of Science and Technology UNESCO.Więcej informacji o doświadczeniu naukowym i publikacjach prof. Ten Have można znaleźć tutaj.

Główny Organizator:
dr Joanna Różyńska
(sekretarz naukowy Komitetu Bioetyki PAN)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 606 688 182